Dr. L. Valentová získala ocenění na celosvětové konferenci rumunistiky

Celosvětová konference rumunistiky s názvem „Limba română în lume“ (The Romanian Language Worldwide) se konala ve dnech 9.-13. října 2014 ve Phoenixu, sídle Arizonské státní univerzity (Arizona State University), ve Spojených státech. Na konferenci, již pořádal Institut rumunského jazyka (Institutul Limbii  Române) při Ministerstvu školství Rumunska, byla zastoupena většina z 26 zahraničních lektorátů, kde je vyučována rumunština. Hostitelské role se ujala vedoucí rumunistiky na ASU prof. Ileana Orlich. Za českou rumunistiku na FFUK se konference zúčastnili dr. Libuše Valentová a rumunský lektor dr. Dan Ungureanu. Oba vystoupili s referáty, dr. Valentová v hlavní sekci (na téma „Tradice a současnost rumunistických studií na UK“), dr. Ungureanu v literárněvědné sekci (na téma „This is Awesome“). Při této příležitosti předali představitelé rumunského Ministerstva školství dr. Libuši Valentové Diplom za vynikající výsledky (Diplomă de Excelenţă) za zásluhy při popularizaci rumunského jazyka a kultury ve světě.

Foto v Galerii: zahájení konference za přítomnosti rektora Arizonské státní univerzity, prof. Roberta Page, a vedoucí tamější rumunistiky, prof. Ileany Orlich; některé objekty rozsáhlé arizonské univerzity; Čestný diplom rumunského Ministerstva školství.