Kolokvium „Jak dnes psát dějiny rumunské literatury “

Mezinárodní kolokvium k výzkumnému grantu Ústavu světové literatury SAV v Bratislavě Dějiny rumunské literatury se pokusí reflektovat současné trendy v historiografii. Jedním z námětů kolokvia je diskuse o dějinách rumunské literatury, které v poslední době vyšly v Rumunsku nebo jinde. Dále se na kolokviu nastíní možnosti takového literárního výzkumu, který by neponechával stranou ani takzvané malé dějiny, tj. kulturní kontext, v němž vznikají literární díla, a který by se neomezoval jen na „velké zjevy“ v literatuře, protože i ty vždy vyrůstají ze širšího zázemí. Akce se koná pod záštitou Ústavu světové literatury SAV v Bratislavě, Katedry romanistiky Filosofické fakulty University Komenského, oddělení rumunistiky na Katedře jihoslovanských a balkanistických studií na FF UK a Rumunského kulturního institutu v Praze. Kolokvium se koná ve středu 22.11. 2012 od 10 do 12 hod. v Rumunském kulturním institutu, Růžová 17, Praha 1.

Oficiální pozvánka zde.