Proběhlo hostování doc. Bakija z Univerzity v Dubrovníku

Ve dnech 9.-13.11.2015 proběhlo hostování doc. Katji Bakija z katedry komunikologie Univerzity v Dubrovníku.

Doc. Bakija přednášela studentům o chorvatské literatuře, se zvláštním důrazem na  úlohu Dubrovníku. Přednášky koncipované v širším kulturologickém kontextu mediteránu seznámily posluchače s klíčovými osobnostmi „dubrovnické literatury“ – renesančního dramatika Marina Držiće, klíčového dramatika éry moderny Iva Vojnoviće a problémem úlohy  Dubrovníku v chorvatském národně emancipačním

procesu 19. století.

Její přednášky a konzultace se setkaly

s živým zájmem studentů oboru i širší veřejnosti.

V týdnu od 9. do 13. listopadu 2015 hostovala na Katedře jihoslovanských a východoevropských studií FF UK v rámci pedagogické mobility sítě Erasmus docentka Katja Bakija z Univerzity Dubrovník. Program jejích přednášek byl následující:

1. úterý 10. 11. – Odabrani dubrovački renesansni autori (Marin Držić)

2. středa 11. 11. – Hrvatski narodni preporod i uloga Dubrovnika

3. středa 11. 11. – Ivo Vojnović kao književnik i dramatičar

Přednášky byly předneseny v chorvatštině bez tlumočení za účasti studentů a kolegů z KJBS FF UK.