Proběhl slavnostní večer Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, studenti KJBS získali ocenění

Dne 25. května 2016 se v budově Bulharského velvyslanectví v Praze konal slavnostní koncert při příležitosti  Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Během slavnostního večera byly vyhlášeny výsledky ze soutěže o překlad a esej  „Bulharsko na mé dlani.“,
Mezi účastníky byli „tradičně“ studenti z Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity v Brně, stejně tak studenti z bulharské základní a střední školy „Dr. Petar Beron“ v Praze. Poprvé se soutěže zúčastnili i studenti z bulharské školy „Christo Botev“ v Bratislavě.
Velmi nás těší, že byli oceněni právě studenti KJBS:
Karolina Juráková /studentka z Univerzity Karlovy/ obdržela první místo za překlad příběhu
Petar Stoyanov /student z Univerzity Karlovy / získal druhé místo za esej.
Zapojení do soutěže iniciovala paní Tanya Yankova, Ph.D., lektorka bulharského jazyka a literatury na Katedře jihoslovanských a balkanistických studií FFUK v Praze a Bulharského kulturního insitutu.
Hosté si během večera vychutnali hudební vystoupení klavírního tria „Paldin“ z Národní školy hudebního a tanečního umění „Dobrina Petkova v Plovdivu.