V rámci kurzu „Léto s FFUK“ letos vystoupí dr. Backus Borshi z KJBS

Ve dnech 29.–31. srpna 2016 proběhne již pátý ročník vzdělávacího kurzu pro středoškoláky „Léto s FFUK“. Letos dne 30. srpna 2016 od 9:00 vystoupí členka katedry KJBS dr. Backus Borshi s přednáškou Albánština: jazyk neznámý?

Anotace: Cílem přednášky je ozřejmit základní pojmy související s albánštinou, jazykem, jenž pro okolní svět stále ještě představuje velikou neznámou. Přednáška je rozdělená do tří částí: v té první věnované jazykové typologii se zaměříme na stručnou charakteristiku gramatického systému s důrazem na umístění albánštiny mezi flektivní a analytické jazyky. Druhá složka nabídne pohled na albánštinu z hlediska dvou prominentních dialektů: toskštiny a gegštiny. Závěrečná část pak nastíní nesourodost a rozmanitost jazykových výpůjček, které albánština získala vlivem jazykového kontaktu se sousedními jazyky nebo které do jazyka pronikly díky/kvůli politickému vývoji v albánsky mluvícím areálu.

Léto s FF UK nabízí studentům středních škol tři dny naplněné vzdělávacím programem vedeným odborníky z FF UK.

Celkový program kurzu :Léto_s_FF_UK_2016_program.

Srdečně zveme všechny zájemce!