Vyšla dvojjazyčná antologie básní slovinských básnířek Mladý měsíc

Vyšla dvojjazyčná antologie básní slovinských básnířek Mladý měsíc. Originály slovinských básní doprovázejí české překlady, které připravili studenti jihovýchodoevropských studií na Katedře jihoslovanských a balkanistických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v rámci festivalu Mladý měsíc na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
V antologii jsou zastoupeny tyto slovinské básnířky: Miriam Drev, Anja Golob,  Katja Gorečan, Barbara Korun, Meta Kušar, Kristina Hočevar, Glorjana Veber, Maja Vidmar, Barbara Pogačnik, Stanka Chrobáková Repar, Alenka Jensterle Doležal a Lidija Dimkovska.
Redaktoři  antologie: Alenka Jensterle Doležal a Aljaž Koprivnikar a překladateli studenti KJBS.