Vyšla publikace o slovinské moderně ve středoevropském kontextu doc. Jensterle Doležalové

Právě vychází další publikace, kterou se může pochlubit naše katedra. Je to monografie doc. PhDr. Alenky Jensterle-Doležalové, CSc.  Avtor, text, kontekst. Poglavja iz slovenske moderne. Zora 103 (ISBN 978-961-6930-19_2, 417 s.), kterou v listopadu  vydalo Mezinárodní nakladatelství Zora (Filozofické fakulta v Mariboru) spolu s Filozofickou fakultou v Praze v rámci výzkumného záměru PRVOUK.
Kniha je věnována obrazu slovinské moderny ve středoevropském kontextu. Analyzuje její spojení s chorvatskou, českou a rakouskou modernou. Zvlášť se věnuje česko-slovinským vztahům. Monografie v komparativním pohledu podrobně analyzuje díla slovinských autorů jako například Ivana Cankara, Zofke Kveder, Otona Župančiče, Lili Novy a jiných.  Zabývá se otázkou vlivů a recepce literárních děl v tomto období.