Možnost setkání s prozaičkou a reportérkou Margo Rejmer, autorkou titulu Bukurešť. Prach a krev 12-13.5.2016

Zveme Vás na setkání s prozaičkou a reportérkou Margo Rejmer, jejíž titul Bukurešť. Prach a krev představuje Bukurešť jako esenci moderních rumunských dějin: mladá polská spisovatelka a reportérka Margo Rejmer představí v Knihovně Václava Havla a na veletrhu Svět knihy nový český překlad úspěšné knihy o rumunské duši, traumatech i smyslu pro humor.

12. 5. 2016 v 19.00 – Večery s reportéry: Okraje Evropy

Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1

Diskutovat o romantických stereotypech, současné realitě a sílící přitažlivosti jihovýchodní Evropy bude Margo Rejmer s René Kubáškem, bývalým ředitelem Českého centra v Bukurešti.

13. 5. 2016 v 16.00 Autogramiáda Margo Rejmer na Světě knihy

Stánek Polského institutu v Praze, S 101/Střední hala

Výstaviště Praha – Holešovice

13. 5. 2016 v 17.00 Zraněná města: Rejmer a Tučková

Svět knihy, Výstaviště Praha – Holešovice

KOMORNÍ SÁL /Pravé křídlo

Bukurešť z reportážní knihy polské autorky Margo Rejmer a Brno z románové prvotiny Kateřiny Tučkové jsou zraněná města, jejichž obyvatele a prostor těžce poznamenaly dějiny 20. století. Skrývají v sobě mnoho děsivých a fascinujících příběhů.

Více informací: www.polskyinstitut.cz

Setkání jsou tlumočena.

Organizuje Polský institut v Praze.

Vydala nakladatelství Dokořán a Jaroslava Jiskrová – Máj, přeložila Jarmila Horáková.

Pozvánka: Rejmer_pozvanka