Křest antologie krátké prózy z jihovýchodní Evropy „Odkud vítr vane“ a rumunistická účast na knižním veletrhu „Svět knihy“ ve dnech 11.-14.5.2017

Srdečně zveme všechny zájemce na na knižní veletrh „Svět knihy“ ve dnech 11.-14.5., během kterého bude celá řada rumunistických akci, mj. představení studentské antologie  „Odkud vítr vane“ v sobotu 13. 5. 2017 od 14: 00.
Účastní se: Jiří Našinec, jako editor svazku, zástupci nakladatelství Karolinum, studenti a vyučující z Katedry jihoslovanských a balkanistických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Více o titulu: https://kjbs.ff.cuni.cz/cs/2017/03/22/vysla-studentska-antologie-kratke-prozy-z-jihovychodni-evropy-odkud-vitr-vane/

Program rumunské účasti na pražském knižním veletrhu

Svět knihy 11.-14. 5. 2017

Výstaviště Holešovice, Rumunský stánek, 12.-13. 5. 2017

Pátek 12. května 2017

17.00 – 18.00

Křest knihy – českého vydání prozaického svazku Lidé z Kišiněva, autor Dumitru Crudu. Účastní se: Dumitru Crudu, Jiří Našinec, překladatel knihy; moderuje Simona Vasilache; tlumočí Jiří Našinec; organizátor: Ministerstvo kultury a národní identity a Rumunský kulturní institut.

18.00 – 19.00

Představení knihy Cexina Catapuxina a četba z ní, účastní se: Matei Florian, autor knihy; moderuje Simona Vasilache; tlumočí Jarmila Horáková; organizátor: Ministerstvo kultury a národní identity a Rumunský kulturní institut.

Sobota 13. května 2017

12.00 – 13.00

„Od sekty k bandě: dějiny a praxe lidí na okraji společnosti v autoritářských režimech”. Rozhovor s Vasilem Ernem o jeho knihách Sektáři a Bandité. Moderuje Simona Vasilache; tlumočí Jitka Lukešová; organizátor: Ministerstvo kultury a národní identity a Rumunský kulturní institut.

14.00 – 15.00

Křest antologie krátké prózy z jihovýchodní Evropy Odkud vítr vane, účastní se: Jiří Našinec, koordinátor svazku, zástupci nakladatelství Karolinum, studenti a vyučující z Katedry jihoslovanských a balkanistických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy; moderuje Simona Vasilache; tlumočí Jiří Našinec; organizátor: Ministerstvo kultury a národní identity a rumunský kulturní institut.

16.00 – 17.00

Literární posezení pořádané básníkem a prozaikem Varujanem Vosganianem; veřejné čtení; moderuje Simona Vasilache; tlumočí Libuše Valentová. Organizátor: Rumunský kulturní institut a Ministerstvo kultury a národní identity.