Naši doktorandi se zúčastnili bulharistické konference ve Vídni

Ve dnech 4.–6. prosince 2019 proběhla šestá v pořadí mezinárodní interdisciplinární bulharistická konference pro studenty a doktorandy v Bulharském institutu ve Vídni, Rakousko, ve spolupráci s univerzitami ve Freiburgu, Německo, a Plovdivu, Bulharsko. Haus Wittgenstein, sídlo institutu a hostitel konference, uvítal vystupující a lektory bulharštiny ze 13 lektorátů ze všech koutů Evropy a příspěvky byly věnovány tématu konference – Transformace – u příležitosti 30 let od pádu Berlínské zdi. K tomuto výročí byli účastníci též pozváni na koncert Sofijské filharmonie v legendárním Zlatém sále Musikverein. Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy zastupovala lektorka Ginka Bakardžieva a dvě doktorandky – Jana Georgievová a Jana Shadrina. Kromě prvních zkušeností s konferenčním vystupováním událost též umožnila studentům a lektorům navázat pevnější vazby a lepší spolupráci mezi jednotlivými bulharskými lektoráty.