Křest rumunského čísla Tvaru č. 17 2012

Dne 18. října 2012  se v Prvním podzemním antikvariátě v Praze 1 konal křest 17. čísla literárního obtýdeníku Tvar, které je tentokrát z větší části věnováno současné rumunské literatuře. Číslo otevírá obsáhlý rozhovor s překladatelem Jindřichem Vackem; další překladatelé  – Tomáš Vašut, Jarmila Horáková, Jitka Lukešová, Libuše Valentová a Elisabeta Fiedlerová – ve svých příspěvcích hodnotí letošní Svět knihy, jehož se Rumunsko zúčastnilo jako hlavní host. Ukázkami ze své nové tvorby jsou v tomto čísle zastoupeni básníci Claudiu Komartin a Răzvan Ţupa, esejista Gabriel Chifu a prozaik Andrei Oişteanu. Recenze Libuše Vajdové a Jakuba Grombíře jsou věnovány nedávno vydanému překladu románu Ruska od význačného meziválečného autora psychologických próz Giba I. Mihăesca. Další materiály se týkají postavení literárních časopisů v Rumunsku, aktuálních problémů Rumunských kulturních institutů ve světě a kulturních aktivit Česko-rumunské společnosti.

Rumunský kulturní institut a Česko-rumunská společnost si Vás dovolují pozvat na Křest rumunského čísla Tvaru.

Z obsahu rumunského čísla:
Rozhovor s překladatelem Jindřichem Vackem a anketa mezi dalšími českými překladateli z rumunštiny
Ukázky z tvorby rumunských autorů Andrei Oişteanu, Claudiu Komartin, Răzvan Ţupa, Gabriel Chifu
Recenze nově vydaných překladů rumunských děl.

Kdy: Čtvrtek, 18. října 2012, 18:00 hod.
Místo konání: První podzemní antikvariát Hybernská 22, Praha 1 (naproti vchodu do Masarykova nádraží)
Jazyk: česky
Vstup volný.

Na závěr setkání pozveme účastníky na skleničku rumunského vína.
www.icr.ro/praha/

www.facebook.com/rumunskyinstitut

Úvod > Nástěnka > Pozvánky na akce a události > Křest rumunského čísla Tvaru č. 17 2012