SYMPOZIUM BALCANICUM 2014

Katedra antropologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni pořádá 5. listopadu 2014 již 4. interdisciplinární seminář: Sympozium Balcanicum IV. Interdisciplinární seminář je zaměřený na terénní výzkum na Balkáně. Je příležitostí k setkání odborníků, kteří se zabývají problematikou Balkánu z perspektivy některé ze sociálně vědních disciplín. Jedním z hlavních cílů semináře je tedy zahájení diskuze v dané oblasti mezi studenty a badateli z různých sociálně vědních oborů (sociální a kulturní antropologie, etnologie, lingvistika, historie, historická antropologie). Diskuze se bude týkat především aktuálních problémů a témat souvisejících s terénním (ale také archivním) výzkumem na Balkáně. Na semináři budou probírána témata: migrace a transnacionalismus, vizuální aspekty terénního výzkumu, etnická a náboženská pestrost regionu, sociální koheze a reprodukce, demografické chování, ekonomická směna a politický prostor. Sympozium se uskuteční 5.11.2014 v prostorách Filozofické fakulty ZČU, Sedláčkova 15, místnost SP 319. Program naleznete ZDE.

Úvod > Nástěnka > Pozvánky na akce a události > SYMPOZIUM BALCANICUM 2014