Proběhlo hostování profesora F. Altimariho z Kalábrijské univerzity (Itálie)

Dne 1. prosince zavítal na naši katedru významný albanista, prof. Francesco Altimari, z Kalábrijské univerzity (Università della Calabria) v jihoitalské Cosenze.

V rámci své pražské návštěvy přednesl dvě poutavé přednášky týkající se historie a jazyka arbrešské menšiny v jižní Itálii, tedy staroalbánské komunity, která si zejména v oblasti Kalábrie a Sicílie dosud zachovala svoji specifickou identitu a jazyk.

Kromě základního představení arbrešské komunity se prof. Altimari zaměřil na roli, kterou Arbrešové sehráli během albánského národního obrození, a na srovnání se spisovnou albánštinou vysvětlil specifika arbrešské albánštiny.

V odpoledních hodinách poté vzácný host vedl mimořádný albanistický seminář, ve kterém se nejen naši studenti albánštiny mohli detailně seznámit s arbrešským