Tenkrát a dnes: Pražská škola jugoslávského filmu na MFF Cinema Mundi 2014

Zveme Vás na Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi, jehož pátý ročník se uskuteční od 26. února do 6. března 2014 v Brně, a který přináší kolekci snímků tzv. Pražské školy jugoslávského filmu. Proslulý fenomén je spjatý především s dílem Rajka Grliće, Srdjana Karanoviće, Gorana Markoviće, Gorana Paskaljeviće a Lordana Zafranoviće – legendárních režisérů, kteří v polovině 60. let přijeli studovat na pražskou FAMU, aby se jen o pár let později stali mezinárodně uznávanými osobnostmi evropského uměleckého filmu. V programu festivalu se objeví jak snímky, které lze označit za klasiku jugoslávské kinematografie, tak i ukázky současné tvorby těchto režisérů. Nenechte si ujít příležitost unikátního setkání s některými z nich. V Brně se pohromadě sejdou Goran Marković, Srdjan Karanović a Lordan Zafranović, kteří se osobně zúčastní projekcí vlastních filmů.

Více informací naleznete na stránkách www.cinemamundi.cz, programová sekce „Pražská škola“ (http://cinemamundi.info/kategorie/program/filmy-podle-sekci/prazska-skola/).