Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže Co pro mě znamená Bulharsko

Dne 7. května 2019 se v pražském Klementinu v dopoledních hodinách setkali vysokoškolští studenti, žáci středních škol, překladatelé a pedagogové. Během setkání byly vyhlášeny výsledky překladatelské soutěže a vítězný esej na téma Co pro mě znamená Bulharsko. Soutěž, pořádaná každoročně v rámci lektorátu bulharského jazyka se uskutečnila již po páté.

Ze zahraničních hostů byly přítomny doc. E. Getova, proděkanka Filologické fakulty Plovdivské univerzity, a rovněž dr. Ginka Bakărdžieva, bývalá lektorka bulharského jazyka na KJBS FF UK.

Hlavními tématy zajímavé diskuse, která se během dopoledne rozproudila, byly praktické otázky překladu, mezi jinými i hledání způsobů, jak eventuální nové zájemce motivovat k překládání bulharských uměleckých textů.

Do diskuse přispěli dr. M. Černý, režisérka S. Lazarova či básnířka L. Gălăbova. Závěrečné slovo přednesla a se všemi přítomnými se rozloučila prof. H. Gladkova