Lingvistické přednášky prof. dr. Aljuly Jubani z Tiranské univerzity 2014

Katedra jihoslovanských a balkanistických studií FF UK si vás dovoluje pozvat na sérii tří přednášek, které prosloví přední albanistka, prof. dr. Aljula Jubani z Katedry lingvistiky na Fakultě historie a filologie Tiranské Univerzity v Albánii.

Ve dnech 21. – 24. října přivítala Katedra jihoslovanských a balkanistických studií FF UK významnou albánskou lingvistku a vedoucí Katedry lingvistiky Tiranské univerzity, prof. Aljulu Jubani. Od začlenění albánštiny do programu Jihovýchodoevropských studií šlo o vůbec první návštěvu z albánského akademického prostředí na naší fakultě. Nezanedbatelnou částí setkání s prof. Jubani se tak stala jednání o možnosti spolupráce s Tiranskou univerzitou, která představuje nejvýznamnější vysokou školu v Albánii.
Prof. Aljula Jubani v rámci své pražské návštěvy proslovila tři přednášky v angličtině, které se týkaly albánských dialektů, akustické fonetiky a výuky albánštiny podle evropského referenčního rámce. Prof. Jubani se rovněž zúčastnila výuky albánštiny na KJBS.

Další fotky z přednášek v Galerii.

Program přednášek:

1/ Gjuha shqipe dhe dialektet e saj (Albanian Language and Its Dialects)

ST 22. 10. 2014 od 12:30 v místnosti 308

2/ Studimet e fonetikës akustike mbi shqipen (Acoustic Phonetics Studies of

Albanian)

ST 22. 10. 2014 od 14:30 v místnosti 308

3/ Mësimdhënia e gjuhës shqipe sipas Kuadrit Europian të Referencave mbi Gjuhët

(Teaching Albanian According to the Common European Framework of Reference

for Languages)

ČT 23. 10. 2014 od 10:00 v místnosti 325

Přednášky budou prosloveny v angličtině.

Všechny uvedené místnosti se nacházejí v hlavní budově FF UK, nám. Jana Palacha 1/2, 110 00.