Literární večer – PETER SVETINA 2015

Zveme Vás na literární večer se slovinským spisovatelem pro děti Petrem Svetinou, který se uskuteční VE ČTVRTEK 19. 3. 2015 od 18:00 v místnosti (učebně) č. 111 Filozofické fakulty.

PETER SVETINA patří k mezi dětmi oblíbeným a také kritikou oceňovaným slovinským spisovatelům dětské literatury. Pravidelně spolupracuje s nejdůležitějšími slovinskými časopisy pro mále čtenáře. Seznámení s ním by mohlo být zajímavou událostí také z komparativního hlediska. Náš čtvrteční host se totiž nechává inspirovat také českou literární a divadelní tvorbou pro děti a mládež. Bez přehánění se dá říct, že se Česko stalo jeho druhým, duševním domovem.

Program proběhne dvoujazyčně – některé texty pro toto setkání překládají dokonce i naši student

Všichni jste srdečně zváni! Budeme rádi, když přivedete také své kamarády a děti.