Pozvánka na přátelské setkání rumunistů 2015

Česko-rumunská společnost ve spolupráci s Rumunským kulturním institutem v Praze pořádá přátelské setkání ve čtvrtek 19. února 2015 v 18 hod. v Prvním podzemním antikvariátu, Hybernská 22, Praha 1 (naproti vchodu do Masarykova nádraží). V sympatickém obchodě plném knih a obrazů přivítáme nový knižní překlad z rumunské literatury, a to výbor ze současné moldavské krátké prózy, který koncem loňského roku vydalo nakladatelství Milan Hodek v Hradci Králové. Do antologie nazvané Naše zrcadlo vybral překladatel Jiří Našinec povídky dvaceti současných moldavských prozaiků starší, střední i nejmladší generace. Kniha vyšla za přispění ministerstva kultury Moldavské republiky. Dalším bodem programu je představení dvoudílné publikace nazvané Relaţii Româno-Cehe. Bibliografie Generală  / Rumunsko-české vztahy. Všeobecná bibliografie. Obsáhlou práci, která vychází vychází k 95. výročí navázání diplomatických styků mezi Rumunskem a Československem, uspořádala Octavia-Luciana Madge z Filozofické fakulty Bukurešťské univerzity. Studií o historii kulturních styků mezi oběma zeměmi do publikace přispěla Libuše Valentová.

Na shledanou s Vámi se těší výbor Česko-rumunské společnosti.