Proběhl Třetí ročník Albánského podvečeru 2014

Ve středu 15. května proběhl již třetí ročník Albánského podvečeru zaměřeného na popularizaci albánské kultury. V rámci této akce se uskutečnily čtyři přednášky věnované literatuře, hudbě a historii albánského etnického prostoru.
S vývojem albánské klasické hudby posluchače seznámil host z pedagogické fakulty, Egli Prifti. Orkida Backus Borshi promluvila o známé albánské baladě „Konstantin a Doruntina“ a o jejím propojení s albánskou mytologií. Přemysl Vinš poté představil hlavní náměty albánské karikaturistické tvorby během komunismu a na závěr si posluchači vyslechli analýzu Giovanny Nanci o známém Kadareho historickém románu „Kështjella“ a jeho souvislostech s dobou komunismu v Albánii. Zájemci si také mohli prohlédnout albanistickou knihovnu v místnosti 309a.
Akce se zúčastnilo kolem patnácti lidí, včetně studentů albánštiny, zájemců z řad veřejnosti a zástupců zastupitelských úřadů Albánie a Kosova.

Fotogalerii z události naleznete ZDE.