Světové dny slovinského jazyka 2014

Slovenisté Katedry jihoslovanských a balkanistických studii FF UK Vás srdečně zvou na pražské oslavy „Světových dnu slovinského jazyka“:

a) ve čtvrtek 4. 12. 2014 na uměleckou akci VÝZVA POEZIE Institutu IRIU (Inštitut za raziskovanje inovativnih umetnosti):

– (odpolední) literární desant na pražská parkoviště (snad Vás lístek za stěrači nenaštve…),

– (večerní) literární čtení soudobé slovinské poezie v galerii VERNON (Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5) – začátek v 19:00 hod.

Součástí literárního večeru bude křest knížky SLOVINŠTINA DO KAPSY (její polovinu přeložila naše studentka Karolina Hornová).

b) ve středu 10. 12. 2014 od 19:15 na projekci dokumentárního filmu o nejznámějším slovinském jazykovědci Jože Toporišičovi „Toporišič – osamělý chodec nepřívětivým časem“ – v místnosti č. 23 hlavní budovy Filozofické fakulty.

Jste srdečně zváni!