Festival Mladý měsíc a překladatelský seminář 2015

Ve dnech 9. a 10. 4. 2015 se na Katedře jihoslovanských a balkanistických studií FF UK konal poetický festival slovinských básnířek „Mladý měsíc“, na kterém se představily Maja Vidmar, Barbara Korun, Alenka Jensterle-Doležal, Kristina Hočevar, Katja Gorečan a Glorjana Veber. Jejich básně do češtiny přeložili studenty slovenistiky. V pátek 10. 4. 2015 v 10 hodin se na Filozofické fakultě – v Celetné ul. (m. č. 306) uskutečnil překladatelský seminář. Seminář uvedli dr. Hana Mžourková a Radek Čermák přednáškou o překládání slovinských básní do češtiny. Festival organizovali doc. Alenka Jensterle-Doležal, dr. Andrej Šurla a Aljaž Koprivnikar. V rámci projektu lublaňský institut IRIU také ve čtvrtek 9. 4. před Fakultou rozdával květy poezie.

Více fotek ZDE.