Setkání se slovinským spisovatelem Borisem Pahorem 2012

Ve čtvrtek 13. prosince 2012 se na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy uskutečnilo setkání studentů a odborné veřejnosti se známým slovinským spisovatelem Borisem Pahorem. Diskusi zorganizovaly Katedra jihoslovanských a balkanistických studií a velvyslanectví Republiky Slovinsko v Praze. Na úvod vystoupili děkan FF UK doc. Michal Stehlík, slovinská ministryně pro Slovince žijící v cizině paní Ljudmila Novak, slovinská velvyslankyně v České republice paní Smiljana Knez a vedoucí Katedry jihoslovanských a balkanistických studií doc. Jan Pelikán.

Rozhovoru se zúčastnili studenti Katedry jihoslovanských a balkanistických studií i slovenisté z jiných českých fakult, vědeckých pracovišť a kulturních institucí. Zájem publika byl mimořádný. Slavný spisovatel mluvil ke studentům hodinu a půl. Boris Pahor je považován za jednoho z nejvýznamnějších žijících spisovatelů, píšících ve slovinštině, a je také nejvíce překládaným slovinským autorem. Je těsně spjatý s osudem slovinské menšiny v Itálii. Ve svých knihách píše o fašistickém násilí v Itálii a o utrpení v německých vyhlazovacích táborech.

Další fotky ze setkání zde.